Про нас

Сумський центр соціально-психологічної реабілітації дітей області

Це  заклад  соціального захисту, розрахований на 50 дітей віком  від 3 до 18 років.

Створений розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 13.12.2011 № 812 «Про ліквідацію Сумського обласного притулку для дітей служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації та створення Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області».

Центр діє з 2012 року та обслуговує дітей, які постраждали від жорстокого поводження та насильства з боку дорослих, були покинуті батьками, жебракують і не мають постійного місця проживання та засобів життя.

Дитина  може  перебувати  в  центрі не  більше ніж  9  місяців  у  разі  стаціонарного перебування та 12 місяців – денного перебування.

Основними завданнями центру є:

⮚ надання дітям комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги;

⮚   проведення  психолого – педагогічної корекції; 

⮚   створення  умов  для  здобуття  дітьми  освіти; 

⮚   сприяння формуванню у дітей власної життєвої  позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;

⮚   здійснення  трудової адаптації  дітей; 

⮚ влаштування дітей до сімейних форм виховання;

⮚ розроблення рекомендацій з питань соціально-психологічної адаптації дітей. 

Пріоритетним  напрямком  роботи  закладу  є  збереження  біологічної сім’ї  та влаштування  вихованців  до сімейних  форм  виховання.

Для  дітей у Центрі створено доброзичливе середовище, де вони почуваються вільними, щасливими, комфортними та безпечними, де вони можуть знайти підтримку, необхідну для свого емоційного, розумового та фізичного розвитку!

В закладі функціонують гуртки: соціокультурний, краєзнавчий, музичний, етично-естетичного виховання та гурток юних фотографів.

Керівник музичного гуртка разом з дітьми склали гімн закладу:

Гімн Центру

1 куплет

Турбота в центрі і радість в центрі,

Тепло є в центрі і життя.

І біль минає, образа сходить,

І сум іде у небуття.

Приспів:

Нехай барвисті квіточки цвітуть,

І сонце світить радо нам усім,

Нехай дівчата й хлопці в нас ростуть,

І побудують український дім.

2 куплет 

Якщо прийде до вас тривога,

І сонце скриє небосхил,

Ви вірте, люди, моліться Богу

Й Господь надасть вам 

Творчих, нових сил.

Щоб допомогти дітям швидше адаптуватися та відновити свій внутрішній баланс з дітьми працюють вихователі, психологи, соціальний педагог, використовуючи різноманітні форми, методи роботи. До кожної дитини застосувується індивідуальний підхід з урахуванням її психоемоційного стану, талантів та здібностей. Вихованці залучаються до створення та реалізації різноманітних творчих проєктів.

Одним з важливих напрямків діяльності Центру є організація дитячого самоврядування:

Дитяче самоврядування як спосіб організації життя колективу. Актуальність створення самоврядування в сучасних умовах закладу – Презентація самоврядування

Вихованці закладу були залучені до створення емблеми закладу, саме вони розробили цей логотип:

Для покращення результатів навчально-виховної діяльності учнів 1 – 11 класів та розвитку навичок роботи з ІТ технологіями в закладі функціонує комп’ютерний кабінет на 5 робочих місць, його сучасними комп’ютерами, прінтером та зручними меблями.

Також до послуг наших вихованців доступна інтерактивна дошка, за допомогою якої вони можуть розвивати свої творчі здібності та опановувати різноманітні технології.

Наші випускники

Історія становлення та розвитку Центру, сучасні методи організації навчально-виховної та психологічної діяльності та досвід у роботі з сім’ями – прагнення допомогти кожній особистості та безцінний внесок у розвиток здорового суспільства.

Наші двері відчинені для кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, спричинених стихійним лихом, насильством чи його реальною загрозою, яка потребує захисту, підтримки та допомоги.

Адміністрація закладу

Директор – Прудіус Лариса Іванівна

Вихователь-методист – Сергієнко Вікторія Володимирівна

Головний бухгалтер – Штонда Тетяна Анатоліївна

Юрисконсульт – Сущенко Інна Миколаївна